Niezależna Leica

Leica spędziła pierwszy rok swojego życia jako bezdomny pies w Rumunii. Po przybyciu do nowego domu okazało się, że ma tendencję do ucieczek, a kiedy już ucieknie niełatwo ją złapać.

Czytaj Więcej

Dzielny Birdie

Birdie w przeszłości nie miał łatwego życia - gryziony przez psy, kopany przez ludzi. Może nic dziwnego, że ten dzielny maluch, kiedy trafił do domu postanowił odpędzić wszystkich intruzów.

Czytaj Więcej

Zestresowany Jazz

Jazz to przemiły, aktywny pies nastawiony na współpracę z człowiekiem. 
Niestety w domu tymczasowym bardzo się stresował - sikał z nerwów w domu, powarkiwał na psy, na spacerach szalał na smyczy.

Czytaj Więcej

Samotny Oro

To, że pies mieszka w domu z ogrodem nie znaczy, że nie musi wychodzić na spacer. Codzienne spacery, komunikacja z innymi psami, eksplorowanie terenu to podstawowe potrzeby psów.

Czytaj Więcej

Po co jest pies?

Im więcej psu jesteśmy w stanie zaoferować, tym więcej sami zyskamy, bo tym lepszym będzie dla nas towarzyszem. Jeśli zainwestujemy w relację z psem okaże się, że nasz stanie się przyjacielem, z którym po prostu lubimy spędzać czas.

Czytaj Więcej

Psy, śmieci i kupy

Zjadanie śmieci, kup, czy pozostawionego jedzenia to dla psów zachowanie zupełnie normalne. Powinniśmy być wdzięczni psom, jeśli na naszą prośbę tego nie robią i podporządkowują się naszym - z ich punktu widzenia bezsensownym - zasadom.

Czytaj Więcej

Kiedy psy nie są takie sprytne

Psy - mimo, że słabo radzą sobie z rozumieniem praw fizyki - wyspecjalizowały się w rozumieniu ludzi i używaniu ich do rozwiązywania problemów. Umiejętność używania tak skomplikowanego narzędzia jakim jest człowiek, świadczy o ich geniuszu!

Czytaj Więcej